School Notebook

  • Mail this page!
  • Delicious
  • 0

Yarmouth High School

Second Quarter Honor Roll

High Honors

Grade 12: Tess Beem, Jonathan Berryman, Ashton Delaney, Brittany Emerson, Peter Erickson, Carleton Ericson, Conor Gillies, Dylan Jackson, Leigh Johnson, Casey Jones, Rebecca Kibler, Charles Lorenz, Anne Lyons, Hannah Martin, Lucas McCain, Christopher Moylan, John Murphy, Joshua Nightingale, Lane O’Connor, Adam Sanford, Emily Smith, Lara Watterson.

Grade 11: Michael Cormier, Conor Costello, Molly Curry, David Dietz, Michael Johnson, Samuel Lloyd, David Olshan, Harry Pascarella, Erica Paul, Reed Wommack, Samuel Woodbury, Cameron Woodworth, Timothy Wright.

Grade 10: Rebecca Bell, Michelle Clark, Adrian Copeland, Andrew DiMarco, Abbie Hutchinson, Natalie Salmon, Spencer Soucy.

Grade 9: Julia Butler, Caitlin Crawford, Susannah Daggett, Max Grimm, Chase McCain, Gina Micucci, Anders Overhaug, Hannah Potter, Natalie Stern.

Honors

Grade 12: Michelle Allen, Channing Arndt, Alex Beaulieu, Hannah Bevens, Briana Bianchini, Yoni Blumberg, Lanier Bolmer, Elizabeth Carr, Catherine Clarke, Hannah Coleman, Adam Copeland, Steven Derrey, Sarah Erwin, Jean-Marie Evans, Scott Faherty, Jacob Gallagher, Keston Geistwalker, Jonathan George, Peter Gill, Margaret Gousse, Margot Haines, Rebecca Held, Michael Hickey, Robert Highland, Kelley Kasper, Haley Knaub, Jordan Lajoie, Mariah Martin, Brooke McCrossin, Matthew Morrill, Emily Moulton, Michelle Moylan, Lisa Mueller, Morghan Najour, Leo Oliva, Megan O’Toole, Shane Perreault, Alison Reny, Laurie Roberts, Theodore Roche, Jenna Santillo, Clark Shepard, Lauren Stackhouse, Kathryn Swenson, Luke Torres, Andrew Totta, Molly Wasielewski, Matthew Wheaton, Alexis Wing, Sanders Wommack, Stephen Wood, Andrew Zeitz.

Grade 11: Melissa Agro, Natalie Aiken, Chantel Albert, Sara Anderson, Brenna Bialek, Patricia Borderia, Kate Brackett, Alyssa Brown, Katharine Darrell, Christina DeFusco, Evan Dunn, Elizabeth Fischman, Iris Gwynne, Samantha Hall, Lucas Hamilton, Evan Henry, Brady Jacques, Daniel Kameisha, Jacqueline Kreisher, Jeffrey Kuklewicz, Jackson Lee, Phillip Lowe, Sara Makaretz, Caitlin McGrail, Nicholas McMenamin, Ryan Melvin, Travis Merrill, Brittni Neujahr, Margaret O’Donnell, Samuel Peterson, Elias Pitegoff, Caitlyn Planer, Tsemayah Post, Samuel Richardson, Abaigeal Ridge, Nalini Robbins, Joseph Romo, Morgan Ruetty, Kevin Russell, Adam Sampson, Riley Serino, Melanie Shaw, Colby Shields, Heather Sisk, Brett Smeltzer, Anne Strand, Francisco Ventas Sanchez, Matthew Waldroup, Charity West, Elizabeth White, Daniel Wriggins, Jonathan Wrobleski.

Grade 10: Bennett Agnew, Courtney Barker, Andrew Beckmann, Campbell Belisle Haley, Chelsea Britten, Samuel Coleman, Daniel Connor, Molly Dugas, Julie Dursema, Ashley Eaton, Smythe Eddy, Lucy Ericson, Connor Ertz, Samantha Fochler, Andrew George, Olivia Harrison, Alexander Hensley, Cotter Jackson, Benjamin Johnson, Benjamin Jones, Samuel Kapner, Joseph King, McKenzie Mather, Michael McCormack, Dustin McCrossin, Emily Mitchell, Catherine Morton, Stephanie Moulton, Benjamin Nickerson, Connor O’Donnell, Alicia Piccirillo, Lucas Pierce, Lindsey Purpura, Olivia Richmond, Anne Ryan, Chloe Sarapas, Devin Simsarian, Nathaniel Steinbock, Aidan Sullivan, Danielle Torres, Alison Totta, Emma Tureff, John Walsh, John Watterson, Carly Westerfield, Benjamin Woodbury, Lauren Wrobleski.

Grade 9: Leah Bevins, Joshua Britten, Morgan Cahill, Ryan Cody, Eamon Costello, Jocelyn Davies, Eric Deerwester, Nicholas DeFusco, Suzanne Driscoll, Laine Geistwalker, Sarah Gorman, Meagan Haley, Taylor Hornney, Laurel Hurd, Dinah King, Claudia Lockwood, Mary McGrail, Rachel Nixon, Caitlin O’Toole, Katherine Parker, Erica Pierce, Lindsey Robinson, Caroline See, Bailey Sheehan, Taylor Sisk, Lucas Taggart, Samuel Torres, Phoebe Walsh, Madeline Wood, Mattie Woodside, Peter Zeitz.

0