Northern School Notebook: March 22

  • Mail this page!
  • Delicious
  • 0

Falmouth High School Honor Roll
Second Quarter

High Honors

Grade 12: Sarah Abramson, Nicholas Bachman, Jackson Bloch, Carolyn Carney, Caitlin Costello, Sarah Jaffe, Zoe Kitchel, Matthew MacDowell, Jacob Merson, Jamie Sabo, Jordan Stanhope, Eric Tierney, Amy Webster, Ryan Westervelt, Micah Zuckerman.

Grade 11: Marissa Bickford, Hannah Brown, Ashleigh Burton, Sean Connolly, Marley Dewey, Evan Eklund, Muna El-Taha, Timothy Follo, Maria Guerra, Catherine Hebson, Aaron Kane, Analise Kump, Marlena Lantos, Morgan Larrabee, Matthew Packard, Molly Paris, James Polewaczyk, Reid Pryzant, William Robinson, Benjamin Shapiro, Harrison Van der Kloot, Jane Yoon.

Grade 10:
Kayla Adelman, Alexander Alling, Jayde Bazinet, Eric Britton, Brigid Cooleen, Myles Everett, Alexander Han, Azad Jalali, Shreyas Joshi, Melissa Keene, Isaac Merson, Denali Nalamalapu, Abigail Payson, Aaron Peterson-Greenberg, Seamus Powers, Jadend Russell-Johnson, Molly Ryan, Hayley Simmons, Thomas Wilberg.

Grade 9:
Tyler Abbatiello, Jessica Abramson, Lexis Anderson, Elise Bickford, Nathan Boehm, Jacqueline Bolduc, Eric Chen, Liza Cooney, Benjamin Dobbins, Robert Foley, Isabel Friedman, Julie Guerra, Madeline Jones, Youngjin Kim, Alice Kittredge, Matthew Lamare, Patrick Lydon, Caroline McKeon, Kaitlyn O’Donnell, Emma Powers, Jane Pryzant, Michael Richards, Elias Robinson, Meredith Stanhope, Joshua White, Abigail Whitmore, Van Erik Wilerson, Prathusha Yerramilli, Brian Yoon.

Honors

Grade 12: Emma Banks, Rachel Bauer, Thomas Bazarian, Alana Becker, Melina Bergkamp, Michael Bloom, Caleb Bowden, Christopher Bruni, Elizabeth Carew, Abigail Cavalero, Eva Collins, Sarah Collmus, Joseph Conway, Harlan Cutshall, Jessica DiPhilippo, Taylor Dimick, Elizabeth Estabrook, Melissa Fenderson, Kelsey Freedman, Benjamin Goffin, James David Goodrich, Stephanie Gramse, Jennifer Greene, Timothy Hanley, John Horton, Rebecca Howell, James Hurdman, Emily Jackson, Samantha Jerome, Jessie L’Heureux, Michael LaFond, John Lake, Sean Lannon, Samantha Levy, Alexandra Lycan, Eleanor MacEwan, Katherine McConnell, Ellen McLeod, Michael Meahl, Adrienne Michalakis, Danielle Mokarzel, Francesco Montanari, Khaled Moumneh, Lauren O’Donnell, Dianna Oliver, Margaret Parrish, Alexandra Pauls, Derek Smith, Whitney Smith, Katherine Sparks, Sarah Sukeforth, William Thomas, Madeleine Torraca Jones, Samuel Walker, Arianna Weber, Addie Weller, Tess Wrobleski.

Grade 11: Monica Aaskov, Toby Aicher, Vanessa Audet, Sierra Baker, Caroline Bauer, Henry Briggs, Gemma Carter, Alexander Clark, Ashley Collins, Kevin Conroy, Anne Criscione, Elle Desrosiers, Andrew deWolf, Callan Donovan, Thomas Edmonds, Katharina Ertman, Laney Evers, Connor Flanigan, Kyle Grigel, Arielle Harding, James Henderson, Olivia Hoch, Sarah Hogan, Colby Howland, Hutchison Hurwitz, Sara Jacobson, Alyssa Janelle, William Jones, Connor Jordan, Samuel Kane, Katarina Keller, John Kilbride, Matthew Kingry, Libby Kirk, Hunter LaFond, Lee Larson, Ashley Low, Jeremy Lydick, Ryan MacDonald, Nicola Mancini, Jena Mannette, Gino Masciangelo, James McCatherin, Conor McGrory, Shannon Meserve, Madeline Micalizio, Madeline Milburn, Haley Mucci, McKenzie Myers, Katya Nash, Molly Nevins, Michael Norton, Evelyn Perry, Kristen Peters, Abigail Pratico,  Abyn Reabe-Gerwig, Aaron Rogers, Nathan Roscoe, Stephanie Rothweiler, William Ryan, Victoria Sabol, Eric Sanderson, Emily Seaver, Jenna Serunian, William Smithwick, Grace Sparks, Nicholas Spencer, Ryan Tartre, Madison Tierney, Jason Tseng, Nathan Ullman, Byron Watson, Hasia Welch, Stephen Woods, Jason Wotton, Xiang Yu Zhao.

Grade 10:
Sara Alpert, Caroline Andrews, Luke Andrews, Katherine Anthoine, Amanda Barlow, Marian Bergkamp, Alexandra Bernier, Dana Bloch, Clara Brown, Samuel Brown, Jacob Buhelt, Grant Burfeind, Sophie Chaney, Ian Clark, Sandra Clement, Evey Connerty-Marin, Katherine Cooleen, Jeffrey Cooney, Henry Coxe, Cassandra Darrow, Dalton Demers, Elijah Dewey, Lena El-Taha, Andrew Emple, Elizabeth England, Charles Fay, Lily Fernald, Hannah Grassman, Sam Hamilton, Alden Herodes, Anna Hickey, Jacob Horning, Brianna Hughes, Madeline Inlow, Jonathan Keeley, Bradford Kilbride, Charlotte Kirk, Natalie Kuhn, Charles Lalumiere, Ryan Legge, Thomas Leibiger, James Lesser, Caroline Levy, Danielle Li,  Caroline Lucas, John Lycan, Alina MacLean, Nicole Morris, Timothy Morris, Matthew Morvant, Connor Murphy, Margaret Palombo, Emma Perron, Ian Perry, Jackson Pike, Julia Plummer, Alexander Robison, Emma Sapat, Caroline Seelen, Ryan Severn, Madeline Skop, James Smith, Sarah Sparks, Gabriella St. Angelo, Meaghan Sullivan, Ian Tait, Tanner Thomas, Patrick Thornton, Sara Twombly, Olivia Voccola, Geneva Waite, Jacob Watson,  Samantha Welch, Zachary Winkeler.

Grade 9:
Peter Aaskov, Benjamin Aicher, Elizabeth Bailey, Russell Barnard, Alyse Bazinet, Margaret Bohrmann, Gabrielle Bourget, Justin Brogan, Sarah Brown, Madison Buckley, Riley Burfeind, Nicholas Burton, Lindsey Carpenter, Elena Cerjanec, Andre’ Clement, Emily Connolly, David Criscione, Nicole Cyr, William D’Agostino, Kyle Demers, Jake Dremann, Riley Engelberger, Chelsea Fagan, Nickolas Groat, Sarah Grondin, Natalie Hauptman, Andrew Jeffries, Matthew Klemperer, Casandrea Konkel, Mary Kowalsky, Maeve Larrabee, Emma Susan Leary, Joseph Lesniak, Nicola Libby, Erin McBrady, Brendan McCarthy, Madelyn McDonnell, Katrina Meserve, Lucy Meyer, Alexandra Neudek, Ryan O’Donovan, Ahmed Omar, Irjaliina Paavonpera, Shannon Page, James Payne, Cordelia Payson, Owen Prescott, Erica Pugsley, Noah Pushor, Haley Quinn, Graciela Raggiani, Marissa Rhodes,  Elena Ritter, Madeline Roberts, Tyler Robinson, Benjamin Rogers, Justin Rogers, Jordan Rose, Grant Rothweiler, Brianna Russell, Taylor Russell, Katherine Ryan, Stephanie Sands, Gretchen Schwartz, Margaret Seitz, Alexis Severino, Sabrina Smithwick, Ashley Solman, Leanne Soucy, Maya Spiegel, Julia Spugnardi, Lauren Squier, Elizabeth Stewart, Sage Tanner, Brian Taylor, Bailey Tierney, Jackson Treadwell, Matthew Tseng, Katherine Walker, Nathaniel Watson, Alden Weller, Hayley Winslow, Nathaniel Wolf, Thomas Woodman, Michael Wulbrecht.

0