Wed, Nov 26, 2014 ●
BathHarpswellTopshamBrunswickCumberlandNorth YarmouthFalmouthFreeportPortlandCape ElizabethScarboroughSouth PortlandChebeague IslandYarmouth

Southern School Notebook: May 21

Community

Southern School Notebook: May 21

Scarborough High School

2009-2010 Third Quarter Honor Roll

High Honors

Grade 12: Ashley Anastasoff, Steven Arsenault, Jennifer Brezack, Melissa Dellatorre, Niels Doughty, Suzanne Fenton, Kathryn Golojuch, Meagan L'Heureux, Emily Massa, Stephanie McLeod, Sarah Moody, Adam Saltz, Julia Shinay, Sonya Walker, Jennifer Wood.

Grade 11: Carolyn Bennett, Christina Bilodeau, Andrew Cohen, Alexander Colville, Charles Doe, Matthew Eaton, Julia Giancola, Thomas Hague, Bridget Hicks, Eric Johnson, Colleen L'Heureux, Mackenzie Libbey, Sarah Little, Will Lynch, Philip Mancini, Margaret Palmer, Kevin Philbrick, Caroline Reno, Alison Reynolds, Andrew Talbot, Elise Wilcox, Hannah Yerxa.

Grade 10: Alexander Henny, Kelsey Howard, Peter Krahe, Samuel Moore, Susan Rundell, Mariah Volk, Rachel Webber.

Grade 9:
Jake Alofs, Paul Babirak, Joseph Brausch, Gabriela Christian, LaRae Discatio, Grace Farnkoff, Karli-An Gilbert, Erin Giles, Margaret Kirsch, Taylor LeBorgne, Sierra Martin, Leah Matz, Marisa O'Toole, James Parrott, Alison Pelczar, Avery Pietras, Aaron Ravin, Kyle Redegeld, Jeffrey Sirocki.

Honors

Grade 12: Karly Allen, Lindsay Anderson, Aileen Andrews, Kiersten Andrews, Jane Babirak, Caroline Baker, Alyssa Balling, Alicia Beaulieu, Kirsten Black, Kayla Buchanan, Carlen Bufo, Zipei Cai, Shelby Carignan, Sarah Carroll, Christina Chase, Tiffany Chen, Kayla Cobb, Jennifer Colpitts, Edward Conceison, Paige E. Conley, Catherine Cook, Emily Crichton, Jordan Darling, Gentile DiBiase, Jason Dobrovolny, Emily Dow, Shannon Eddy, Cassandra Elliott, Elizabeth Ford, Victoria Fortin, Michael Franck, Matthew Galyean, Jonathan Gen, Hamlet Ghukasyan, Sean Griffin, Kara Johnston, Melissa Karass, Michael TW Kelley, Kirsten Knutson, Albert Lappin, Tollison Lewis, Cathy Li, Nathan Lynch, Matthew Mayo, Gregory Mihos, Jacqueline Morin, Ashley Morse, Kelly Najarian, Joseph Nappi, Andrew Nigro, Brenden O'Brien, Kathleen O'Donnell, David Ornstein, Zachary Porter, Timothy Przybylowicz, Jacob Rutt, Jordannah Saunders, Kelsey Schild, Julie Seidel, Michelle Smith, Jennifer Snyder, Jessica Solender, Elizabeth Starbird, Erica Stone, Laura Suarez-Rodriguez, Ashley Swett, Kelly Thibeault, Nathanial Tolman, Crystiana Tsujiura, Angelo Verzoni, Morgan Wade, William Wahrer, Callie Walker, Thomas Whitney, Cameron Williams, Jiachang Xiang, Danielle Young.

Grade 11: Lauren Aceto, Benjamin Acker, Jack Adams, Seth Albert, Christopher Ambrosini, Victoria Armishaw, Hannah Babineau, Emma Bagley, Samuel Barrett, Zachary Bean, Brian Berube, David Bibeau, Mitchell Bonney, Felicia Brimigion, Zachary Brown, Sarah Bunting, Rebecca Carifio, Nicolette Caron, Henry Chen, Abigail Chick, Jack Clark, Jenna Conley, Michael Cyr, Maggie Deignan, Scott Delisle, Caleb Drake, Sarah Dugas, Meghan Farrell, Averey Flynn, Danielle Foster, Matthew Graef, Jennifer Green, Michael Gregoire, Melanie Grover, Laura Gubrud, Connor Gullifer, Brooke Hall, Drew Harvey, Chelsea Haskell, Orin James, Stephanie Karwacki, Kyle Kelley, Brian Kerr, Mary Kirsch, Roger Larrabee, Dennis Liu, Hunter Lynch, Frances Mahoney, Sara Messer, Rachael Millett, Chris Muth, Jonathan Ofiara, Christin O'Halloran, Mullyna Oul, Mia Pakulski, Alana Peoples, Anthony Perron, Mark Pettingill, Pannawat Phijarnwanit, Alexander Pok, Nathan Provencher, Meghan Quirk, Michael Ramsey, Kelley Reardon, Peter Rizzi, Stuart Roelke, Rebecca Samowitz, Emilia Scheemaker, Martin Schelasin, Spencer Shoebottom, Nicolette Shugars, Mark Smith, Monica St Clair, John Staszko, Brian Undlin, Abby Van Note, Joseph Viola.

Grade 10: Hannah Anderson, Dayna Ankermann, Samantha Armishaw, Matthew Atherton, Nicole Backhaus, Catherine Bailey, Jordan Bathe, Samantha Beckwith, Jesse Bell, Erica Bellefleur, Nathaniel Berry, Jonathan Blaisdell, Brittany Bona, Haela Booth-Howe, Amber Bowen, Adam Brown, Dominique Burnham, Heather Callahan, Meghan Callahan, Haley Carignan, Molly Carter, Tess Cekada, Donald Chamberlain, Adam Cohen, David Conceison, Joseph Corbeau, Samantha Couillard, Shauni Cowan, Joseph Cronin, Hannah Crothers, Chelsea Damon, Alison Davis, Rachel Dick, Sydney Dillon, Meghan Doiron, Andrew Doran, Amanda Doughty, Daniel Farley, Nathan Fee, Courtney Finley, Sean Fontaine, Katherine Gadbois, Michelle Gallagher, Breanna Goode, Alexander Goodwin, Grace Hachey, Rachel Hatem, Garret Hazelwood, John Herrman, Sarah Hoops, Colin Hulst, Kennedy Johnson, Ryan Johnston, Andrew Jones, Meganne Jordan, Rachel Kane, Sarah Kearns, Stephen Kimball, Nicole Kirk, Alexander Kyte, Kimberly Lancaster, Gable Lau, Alexander LeClair, Amanda Ledue, Megan Loiselle, Katherine Mader, Logan Mars, Sarah Marshall, Meghan McAlary, Conor McCann, Taylor Merriman, Rebecca Mitchell, Elizabeth Morrell, Nicholas Morris, Harry Motter, Wout Moulin, Lindsay Murphy, Kathryn Odden, Allison Orr, Madeline Palmer, John Passarelli, Zachary Pelczar, Meghan Porter, Joshua Powers, Michaela Price, Shelley Price, Sarah Pritchard, Laura Przybylowicz, Julia Raffel, Cassidy Regan, Kaitlin Reynolds, Carly Rogers, Litza Roumeliotis, Jamie Rowe, Mary Scott, Cody Sheltra, Katherine Shottes, Daniel Slavin, Brennan Snyder, Kristen Spencer, Caitlin Stahl-Hodgkins, Kristopher Steinort, William Strait, Kayla Taube, Scott Thibeault, Andrea Tolman, Emily Tolman, Fallon Weiss, Mallory Weiss.

Grade 9: Courtney Alofs, David Atkinson, Nicholas Bagley, Cameron Bowker, Ann Budway, Abigail Chadburn, Brenna Clavette, Jessica Cote, Adrienne Damicis, Shamthosh Devarajan, Sofia Diaco, Sonia Diaz, Theresa Doe, Austin Downing, Kevin Dryzga, Sydney DuEst, Sarah Edwards, Benedict Farino, Stephanie Felt, Eric Funk, Hannah Galloway, Aubrey Gardner, Josephine Gardner, Russell Garland, Sean Getchell, John Goodwin, Katherine Granzier, Danielle Gray, Brendan Hall, Jean Halle, Samantha Harmon, Christian Harvie, Ashlyn Haskell, Brianna Haskell, Matthew Hassler, Molly Hayward, Kathleen Huffines, Alec James, Cynthia Jordan, Anna Jorgenson, Jill Keimach, Meghan Kimball, Emily Kyte, Julia Labanowski, Jayme Lappin, Joseph LeBlond Jr., Evon Li, Fang Lin, Michael Linehan, Meghan Lynch, John MacDonald, Sarah Martens, Alice Mathews, Jessica Meader, Paige Moore-Haskell, Peyton Morrissette, Trevor Murray, Sorenda Muth, Noah Nygren, Stephanie Ostrowski, Kirsten Page, Emily Perry, Maria Philbrick, Erick Pickett, Kathleen Pride, Damian Ramsdell, Patrick Rogers, Ashley Ronzo, Jennifer Sawtelle, Karsten Schelasin, Abigail Shorette, Eryn Simons, Trevor Sparda, John Sullivan, Mitchell Summerson, Michelle Thomas, Anthony Verzoni, Katherine Wahrer, Ellen Walker, Todd Welsh, Grace Whelan, Siu Zheng.