Wed, Oct 01, 2014 ●
BathHarpswellTopshamBrunswickCumberlandNorth YarmouthFalmouthFreeportPortlandCape ElizabethScarboroughSouth PortlandChebeague IslandYarmouth

Southern School Notebook: March 12

Community

Southern School Notebook: March 12

Scarborough High School
Second Quarter Honor Roll 2009-2010

High Honors

Grade 12: Melissa Dellatorre, Gentile DiBiase, Victoria Fortin, Michael Franck, Kathryn Golojuch, Catherine Hall, Emily Massa, Sarah Moody, Kelly Najarian, Adam Saltz, Jennifer Wood, Jiachang Xiang.

Grade 11:
Hannah Babineau, Carolyn Bennett, Henry Chen, Andrew Cohen, Julia Giancola, Michael Gregoire, Bridget Hicks, Will Lynch, Philip Mancini, Kevin Philbrick, Caroline Reno, Alison Reynolds, Andrew Talbot, Elise Wilcox, Hannah Yerxa.

Grade 10: Adam Cohen, Samantha Couillard, Alexander Henny, Kelsey Howard, Megan Loiselle, Meghan McAlary, Samuel Moore, Kathryn Odden, Susan Rundell, Rachel Webber.

Grade 9: Jake Alofs, Joseph Brausch, Grace Farnkoff, Stephanie Felt, Sean Getchell, Cynthia Jordan, Margaret Kirsch, Taylor LeBorgne, Fang Lin, Marisa O'Toole, Emily Perry, Damian Ramsdell, Aaron Ravin, Kyle Redegeld, Patrick Rogers, Jennifer Sawtelle, Katherine Wahrer.

Honors

Grade 12: Naomi Abrams, Ashley Anastasoff, Aileen Andrews, Steven Arsenault, Jane Babirak, Caroline Baker, Alyssa Balling, Margaret Benoit, Kirsten Black, Andrea Blodgett, Robert Brackett, Jennifer Brezack, Carlen Bufo, Zipei Cai, Shelby Carignan, Sarah Carroll, Chloe Cekada, Colby Charrier, Christina Chase, Tiffany Chen, Jennifer Colpitts, Paige Conley, Catherine Cook, Shelby Dahms, Jordan Darling, Jason Dobrovolny, Niels Doughty, Shannon Eddy, Cassandra Elliott, Abigail Farias, Suzanne Fenton, Matthew Galyean, Jonathan Gene, Akashia Gergler, Hamlet Ghukasyan, Audra Gordon, Sean Griffin, Nathaniel Hathaway, Kara Johnston, Melissa Karass, Michael TW Kelley, Kirsten Knutson, Abigail Lalone, Tollison Lewis, Meagan L'Heureux, Cathy Li, Nathan Lynch, Christy Manning, Matthew Mayo, Stephanie McLeod, Kayla Mondor, Kurtis Nakanishi, Salena Ng, Andrew Nigro, Brenden O'Brien, Kathleen O'Donnell, David Ornstein, Thomas Ostrowski, Teodor Pakulski, Samuel Parenteau, Andrew Piccolo, Zachary Porter, Kelly Post, Timothy Przybylowicz, Adam Reno, Jacob Rutt, Jordannah Saunders, Lauren Scott, Julia Shinay, Haily Silva, Michelle Smith, Jennifer Snyder, Karissa Stanley, Laura Suarez-Rodriguez, Brendan Sullivan, Ashley Swett, Kelly Thibeault, Nathanial Tolman, Crystiana Tsujiura, Angelo Verzoni, Morgan Wade, William Wahrer, Sonya Walker, Thomas Whitney.

Grade 11:
Benjamin Acker, Jack Adams, Seth Albert, Victoria Armishaw, Emma Bagley, Samuel Barrett, Zachary Bean, Brittney Berube, David Bibeau, Christina Bilodeau, Heidi Bogdanovich, Mitchell Bonney, MacKenzie Bowker, Felicia Brimigion, Zachary Brown, Sarah Bunting, Rebecca Carifio, Nicolette Caron, Abigail Chick, Jack Clark, Alexander Colville, Jenna Conley, Clancy Connolly, Michelle Currier, Michael Cyr, Maggie Deignan, Scott Delisle, Charles Doe, Caleb Drake, Sarah Dugas, Matthew Eaton, Mark Endrizzi, Meghan Farrell, Averey Flynn, Danielle Foster, Zachary Frizzle, Meghan Giles, Matthew Graef, Jennifer Green, Melanie Grover, Laura Gubrud, Connor Gullifer, Thomas Hague, Brooke Hall, Drew Harvey, Chelsea Haskell, Nicolas Horton, Cortney Hughes, Orin James, Eric Johnson, Stephanie Karwacki, Kyle Kelley, Michael C. Kelley, Brian Kerr, Roger Larrabee, Colleen L'Heureux, Mackenzie Libbey, Sarah Little, Dennis Liu, Hunter Lynch, Frances Mahoney, Anna Martens, Scott Merrill, Alexandria Miller, Rachael Millett, Jesse Murphy, Emily O'Connor, Jonathan Ofiara, Christin O'Halloran, Mullyna Oul, Mia Pakulski, Margaret Palmer, Alexander Pok, Nathan Provencher, Meghan Quirk, Kelley Reardon, Peter Rizzi, Stuart Roelke, Rebecca Samowitz, Emilia Scheemaker, Martin Schelasin, Brie Scott, Spencer Shoebottom, Nicolette Shugars, Mark Smith, Monica St Clair, John Staszko, Brian Undlin, Elizabeth Vafiades, Abby Van Note, Joseph Viola.

Grade 10: Zachary Albahary, Benjamin Alper, Hannah Anderson, Dayna Ankermann, Samantha Armishaw, Matthew Atherton, Catherine Bailey, Samantha Beckwith, Elizabeth Beliveau, Nathaniel Berry, Jonathan Blaisdell, Brittany Bona, Haela Booth-Howe, Tara Buckley, Dominique Burnham, Meghan Callahan, Haley Carignan, Molly Carter, Tess Cekada, Donald Chamberlain, Kayla Chamberlain, David Conceison, Joseph Corbeau, Shauni Cowan, Joseph Cronin, Hannah Crothers, Alison Davis, Rachel Dick, Ashley Eayrs, Daniel Farley, Nathan Fee, Courtney Finley, Hailee Flaherty, Katherine Gadbois, Michelle Gallagher, William Gardner, Breanna Goode, Alexander Goodwin, Grace Hachey, Rachel Hatem, Garret Hazelwood, John Herrman, Katherine Jania, Kennedy Johnson, Andrew Jones, Meganne Jordan, Rachel Kane, Nicole Kirk, Haley Knaus, Peter Krahe, Alexander Kyte, Kimberly Lancaster, Trevor LaRose, Alexander LeClair, Amanda Ledue, Logan Mars, Sarah Marshall, Conor McCann, Taylor Merriman, Rebecca Mitchell, Nicholas Morris, Harry Motter, Wout Moulin, Lindsay Murphy, Allison Orr, Madeline Palmer, John Passarelli, Zachary Pelczar, Meghan Porter, Michaela Price, Sarah Pritchard, Laura Przybylowicz, Cassidy Regan, Catherine Reno, Kaitlin Reynolds, Marco Risbara, Litza Roumeliotis, Jamie Rowe, Mary Scott, Katherine Shottes, Daniel Slavin, Caitlin Stahl-Hodgkins, William Strait, Andrea Tolman, Emily Tolman, Christopher Vermette, Mariah Volk, Caleb Wade, Fallon Weiss, Mallory Weiss.

Grade 9: Maya Ahluwalia, Courtney Alofs, Paul Babirak, Cameron Bowker, Katelyn Brown, Ann Budway, Devon Cabana, Abigail Chadburn, Gabriela Christian, Brenna Clavette, Shelby Cowan, Shamthosh Devarajan, Sofia Diaco, LaRae Discatio, Theresa Doe, Austin Downing, Kevin Dryzga, Sydney DuEst, Sarah Edwards, Benedict Farino, Cadence Fowler, Eric Funk, Hannah Galloway, Aubrey Gardner, Josephine Gardner, Karli-An Gilbert, Erin Giles, Katherine Granzier, Danielle Gray, Robert Hall, Jean Halle, Molly Hayward, Alec James, Ryan Jamison, Anna Jorgenson, Jill Keimach, Scott Kostovick, Emily Kyte, Jayme Lappin, Joseph LeBlond Jr., Lily Lemire, Evon Li, Sydney Litrocapes, Meghan Lynch, John MacDonald, Ella Mahoney, Sarah Maloney, Alice Mathews, Leah Matz, Nathan McLellan, Jessica Meader, Paige Moore-Haskell, Peyton Morrissette, Trevor Murray, Sorenda Muth, Brandon O'Roak, Stephanie Ostrowski, James Parrott, Alison Pelczar, Eric Pemberton, Maria Philbrick, Erick Pickett, Ian Porterfield, Haley Rice, Gabrielle Roche, Emily Rogers, Ashley Ronzo, John Rousselle, Jeffrey Sirocki, Trevor Sparda, Brianna Stark, John Sullivan, Mitchell Summerson, Tanner Sutkowski, Christopher Tait, Michelle Thomas, Anthony Verzoni, Ellen Walker, Todd Welsh, Grace Whelan, Austin Wilcox, Mackenzie Wood.