Mon, Dec 29, 2014 ●
BathHarpswellTopshamBrunswickCumberlandNorth YarmouthFalmouthFreeportPortlandCape ElizabethScarboroughSouth PortlandChebeague IslandYarmouth

Southern School Notebook: Feb. 19

Community

Southern School Notebook: Feb. 19


Cape Elizabeth High School

2009-2010 Second Quarter Honor Roll

High Honors

Grade 12: Nell Britton, Jay Cushing, Hannah Doss, Stephen Homa, Katherine Lavallee, John Menz, William Pierce.

Grade 11: Jack Barber, Kelsey Barton, Lydia Berman, Willard Bollenbach, Anna Britton, Alana Cooper,  William Daly, Alexander Diaz, Reid Douty, Victoria Etzel, Peter Governali, Robert Macdonald, Kelsey Maguire, Donal Martin, Matthew Miklavic, Isabella Narvaez, Rachel Nichols, Catherine Powell, John Queeney, Hannah Wallace.

Grade 10: Vanessa Blair-Glantz, Ethan DiNinno, Rebecca Eisenberg, Paul Hamerski,  John Harrison, Julia Hintlian, Gregory Howard, Maggie Rabasca, Charlotte Rutty.

Grade 9:
Josephine Barth, Allison Briggs, Alexander Cooley, Emma Dadmun, Daniel Epstein, Robert Freccero, Francesca Governali, Emma Inhorn, Mireia Odlin, Brett Parker, Madelaine Riker, Alex Silva.

Honors

Grade 12: Emily Attwood, Jonathan Bass, Niles Bond, Amelia Bothel, Devon Bottomley,  Elizabeth Briggs, Peter Brigham, Thomas Campbell, Macauley Cliffe, Olivia DeSena, Gabrielle Donahue, Matthew Donovan, Samuel Eisenberg, Matthew Feeman,  Graham Findley, A. Tess Fiser, Abigael Flynn, Alexander Frustaci, Tanner Garrity, Zachary Gavin, Emylee Goodine, Russell Hamerski, Elizabeth Hobbs, Carolyn Holland, Matthew Hubbell, Alicen Johnson, Jonathan Jones, Kristin Kerney, Gregory LaTorre, Duncan MacDonald, Rebecca Manning, Elizabeth Marcuse, James Martin, Alexander Miller, Samuel Naseef, Morgan Pillsbury, William Pinette, Meredith Riker, Delaney Rockwell, Thomas Schrank, Erik Shaw, Brenden Shields, Madeleine Spagnola, Julia Springer, Kylie Tanabe, Colleen Thibeault.

Grade 11: Abigail Armstrong, Olivia Babine, Sydney Banks, Karyn Barrett, Benjamin Berman, Paris Bethel, Theodore Bowe, Allyson Boyington, Camille Braun, Cameron Brown, Elena Castro, Allison Chase, Katherine Cioe, Sarah Cummings, Kyle Danielson, Joseph Doane, Tori Downer, Skyler Dunfey, Elise Galgano, Chase Hewitt, Lucy Hewitt, Kelsey Krull, Aubrey Landsfeld, Rachel LaPlante, James Laprade, Joseph Long, Andrew Lynch, John McDonald,  Alexia Pappas, Lauren Perrino, Samantha Quimby, Lindsay Rand, Delaney Ratner, Aurelio Reyes, Wesley Richards, Benjamin Richardson, Jackson Roos, Mary Elizabeth Simms,  Brendan Stewart, Rebecca Strout, Katherine Sullivan, Emily Taintor, Timothy Takach, Lynn Tarbox, Cameron Thurston, Alexandra Weatherbie, Paul Wennberg, Michael Witherell, Madeline Wyzykowski, Nicole Yim.

Grade 10:
Jessica Allen, Max Aronson, Noah Backer, Samuel Barber, Nathan Botelho, Thomas Bottomley, Nicholas Breed, Olivia Cooper, Ian dePaula, Theodore Farnsworth, Kevin Flathers, Sarah Gleeson, Maxwell Gore, Emily Ham, Forest Hewitt, Kelsey Jackson, Alexis Johnson,  Caroline Kelly, Sasha Kohan, Timothy Lavallee, William LeBlond, Alonso Lizano, Sara Macdonald, Colby Marvin, William McCarthy, Ian McInerney, Edward Melanson, Ziana Merlim, Emily Mitchell, Maria Morris, Miranda Newman, William Norris, Katherine Page, Aaron Parker, Matthew Pierce, Tara Pinette, Matthew Propp, Kayla Raftice, Charles Salerno,  Lindsay Stephen, Melissa Stewart, Macklin Sweeney, Lyndsey Tanabe, Catherine Tierney, Jacob Wasserman, Noelle Webster, Janessa White.

Grade 9:
Brynee Allan, Ryan Allmendinger, Henry Babcock, Clifton Bauman, Jackson Berman, Alexa Blaisdell, Jacob Brady, Moriah Brown, Griffin Carpenter, Justin Cary, Cameron Caswell, Harper Chalat, Nolan Chase, Calvin Chen, Harrison Clarke, Meghan Clifford, Jane Coffrin, Elizabeth Coughlin, Zachary Culver, Deirdre Curran, Travis DeLano, Jamie Dell’Aquila, Marlo Dell’Aquila, Clarice Diebold, Hannah Dineen, Seth Dobieski, Glenn Findlay, Michaela Forde, Christopher Gallant, Madeline Gears, Matthew Gilman, Sydney Glazier, Christopher Grennon,  Duncan Hanrahan, Cassidy Harrington, Thomas Harrington, Adam Haversat, Zachary Hillman, Zachary Hindall, Abby Hunter, Mikael Ingason, Anastasia Kouros, Jeanette Lalouche, Laura MacKay, Connor Maguire, Rachel Matusko, Lillian McMullin, Alissa Mitchell, Jessica Morgan, Talia Pappas, Rudolf Pelzer, Talley Perkins, Elle Richards, Ian Riddell, Christopher Robicheaw, Charlotte Sawyer, Samuel Sherman, Rohit Srungavarapu, Lauren Steidl, Kisa Tabery, Maria Tremblay, Natalie Underdown, Jenna Wallace, Chelsey Whynot, Cameron Wilson, James Yokabaskas.